Bielany Wrocławskie cd.

Na Bielanach Wrocławskich coś się ruszyło i zaczęli robić ścieżki rowerowe w różnych miejscach naraz. Z informacji które posiadam wynika, że gmina dostała jakąś dotację na ścieżki rowerowe i od początku roku zaczęli budować tu i tam różne dłuższe i krótsze odcinki. Dla nas rolkarzy to nawet dobrze bo jest coraz więcej miejsc gdzie można pojeździć. Jedyne zastrzeżenie to szerokość ścieżek, w niektórych miejscach mam wrażenie, że dwa rowery nie ominą się nie mówiąc o rolkarzach którzy jednak potrzebują szerszych tras. Takie skromne 1 m szerokości (w porywach 1,5 m). Liczyłem na coś więcej, ale jak widać urzędnicy ustalili, że tyle wystarczy 🙂

Poniżej kilka nowych fotek z tego roku. Ścieżka na tym odcinku jeszcze się rozbudowuje, więc jak pojawi się jakiś nowy odcinek to dorzucę również nowe zdjęcia.
Moja ocena takie średnie 4/5.
Długość trasy około 1,5 km.
Zastrzeżenia: dość wąsko, krawężniki łączące chodnik i ścieżkę rowerową nie są równo położone, w niektórych miejscach nawet kilka centymetrów uskoku (trzeba uważać bo na rolkach to dobry sposób aby się wywalić). Chodnik niefazowany to dobrze, ale położony na 'odwal się’, nieubity i wiele kostek się po prostu rusza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.