Bielany Wr. – Kobierzyce

UWAGA – UWAGA
Na trasie do Kobierzyc są utrudnienia. W miejscowości Chrzanów, na odcinku około 200m są poprzeczne rozkopy i ogólnie jest dużo rozsypanego piachu. Da się przejechać, lecz trzeba zachować szczególną ostrożność, bo mały kamyczek w kółkach może przyprawić nas o ból głowy.

Na rolkach do Kobierzyc.
Tym razem wybraliśmy się na południe od Wrocławia, po nowej trasie Bielany Wrocławskie – Kobierzyce. Droga nie jest jeszcze w pełni ukończona, lecz można bez problemu się poruszać na rolkach. Jest to przedłużenie odcinka który został opisany w tym artykule – LINK.

Całość trasy ma około 9,5 km w jedną stronę, więc można sobie lekko przejechać bez zbędnego wysiłku. Zwłaszcza, że trasa przebiega z pominięciem ruchliwych ulic, więc jest przyjemnie i bezpiecznie. Jeśli chcemy przemierzyć cały odcinek to proponuję zacząć od parkingu w Poco na Bielanach Wrocławskich i od ronda na ścieżkę rowerową która prowadzi do ulicy Słonecznej. (ważne – parking w POCO jest zamykany o 20:00, więc tak zaplanuj sobie wycieczkę aby zdążyć wrócić po samochód, kub zaparkuj 150 m wcześniej koło KFC)

Następnie jedziemy w prawo na nową drogę rowerową która prowadzi wzdłuż Tęczowej aż do skrzyżowania z ulicą Logistyczną. Tu skręcamy w lewo w Logistyczną i jedziemy prosto aż do samego końca ulicy do małego parczku. Tu zaczyna się nowy opisywany odcinek trasy rowerowej.

Ścieżka jest imponująca, ma szerokość normalnej drogi (około 4 m szerokości) lecz jest to ścieżka rowerowa z oznaczeniami zakazu wjazdu dla pojazdów mechanicznych. 🙂

Dalej już tylko jechać i podziwiać widoki pól i zabudowań w oddali. W taki oto sposób dojeżdżamy do miejscowości Domasław i skręcamy w prawo koło boiska sportowego przed przejazdem kolejowym. Okrążamy boisko i w lewo w ulicę Brzozową. Tu jest wąska uliczka praktycznie bez ruchu gdyż prowadzi jedynie do dojazdów do zabudowań.
Jeszcze 400 m i dojeżdżamy do głównej ulicy Tynieckiej, chyba najbardziej ruchliwy fragment, ale bez przesady samochody są tu co kilka minut nie sekund. Na Tynieckiej skręcamy w lewo i po przeciwnej stronie ulicy jest chodnik z kostki niefazowanej, bardzo gładki którym można śmignąć przez kolejne 200 m i skręcamy w prawo na ulicę Chrzanowską. Tu udało się nam spotkać kilkukrotnie rolkowiczów i nartorolkowiczów. Odcinek jest prosty, długi i bez ruchu ulicznego.
Ładna trasa przez 1,7 km i pod wiadukt obwodnicy. Po drugiej stronie obwodnicy również około 1,5 km i dojeżdżamy do Chrzanowa. Tu mały zygzak przez główną drogę (należy zachować ostrożność) i na ulicę Kobierzycką w stronę Kobierzyc.
Odcinek prosty, ładny asfalt z małym ruchem ulicznym, niestety na tej drodze nie ma pobocza i nie ma chodnika. Trzeba ostrożnie jechać po drodze uważając na samochody, na szczęście ruch uliczny jest bardzo mały. I tym oto sposobem przejechaliśmy około 9,5 km i znajdujemy się w Kobierzycach. Dla ambitnych proponuję pojechać dalej przez Kobierzyce (ścieżki rowerowe z gładkiej kostki, można śmigać) do ulicy Spółdzielczej – są tam pyszne lody :-).
A po posiłku i odpoczynku czas w drogę powrotną.

3 komentarze

  1. Bardzo fajna trasa, doceniam szczegółowy opis – był bardzo pomocny 🙂 Niestety lody przy Spółdzielczej zlikwidowano, ale z pomocą przychodzą Żabka i osiedlowe sklepy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.