Bielany Wrocławskie

Pierwsza ścieżka na rolki którą opiszę jest na Bielanach Wrocławskich. Łącznik pomiędzy ulicami Przestrzenną i Magazynową. Odcinek ma około 570 m.  Ścieżka 1,5 szerokości bardzo gładki i równy asfalt + 1m chodnika z kostki niefazowanej (chodnik również gładki i nadający się do komfortowej jazdy).
Na ścieżce można spotkać pieszych, rowerzystów i oczywiście rolkarzy, ale natężenie ruchu jest małe lub bardzo małe. Często bywa, że ścieżka jest w całości pusta i można oddawać się przyjemności z jazdy.

Obok tej ścieżki która jest zdecydowanie bezpieczna, jest również droga. W prawdzie nie polecam i nie zachęcam do jazdy drogami, ale w tej sytuacji jest mały wyjątek. Jest to droga magazynowa na której ruch ustaje od 17:00. Także późne popołudnie i wieczór można z powodzeniem jeździć. Na drodze po jednej stronie zazwyczaj stoją tiry których kierowcy odpoczywają tu na noc, jest cisza i spokój. Oczywiście trzeba uważać bo na drodze czasami pojawia się jakiś zbłąkany samochód, ale nie częściej niż na pół godzimy.
Droga jest równa, gładki prosty asfalt o szerokości ponad 10 metrów – full wypas.

Zdjęcia z obu miejsc opublikuję niebawem (jak tylko się tam wybiorę przy najbliższej okazji)

OCENA 5/5
Długość trasy 570 m + 470m   (ponad 1 kilometr, więc można sobie trochę pojeździć)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.