Obwodnica Leśnicy i trasa na lotnisko

Do połączenia obu odcinków już niewiele pozostało. Na upartego to tylko 20-25 metrów, ale już da się przejechać. Po połączeniu obu tras – Obwodnica Leśnicy i Trasa na Lotnisko – będzie można przejechać w jedną stronę ponad 12 km !.

Począwszy od ronda W. Pileckiego przy Factory śmigamy Graniczną aż do końca do ronda przy lotnisku a później w prawo na Brzezińskiego. Dalej prosto aż do wiaduktu który jest jeszcze w budowie, ale można już przejechać bo ścieżka rowerowa jest ukończona.

Przed wiaduktem na ścieżkę i później krótki odcinek chodnikiem i dojeżdżamy do 20 m kawałka nieukończonej drogi rowerowej którą niestety trzeba jakoś przebrnąć.

My powolutku po prostu przeszliśmy na rolkach… kroczek po kroczku. Parę minut i byliśmy już na drugim odcinku trasy z nowego wiaduktu do Leśnicy. Całość to ponad 24 km w obie strony.

Świetna przejażdżka, świetna droga i mega przyjemność. Teraz czekamy tylko aż dorobią brakujący kawałek aby można było po prostu przejechać. Na tej trasie byłem w niedzielę 2 września 2018 i być może w najbliższy weekend znowu tam zajrzę. Jak tylko zobaczę, że oba odcinki zostały połączone to dam znać.

 

Zdjęcia robiłem w drodze powrotnej jadąc od strony Leśnicy,
przedstawiają odcinek jak się przedostać do lotniska.

Aktualizacja: 20.09.2018
Byłem pod wieczór sprawdzić czy brakujący odcinek – łączący obie trasy – został dorobiony.
Niestety, prace chyba utknęły i nic się nie zmieniło, ale na brakującym kawałku pojawiła się paleta z kostkami… czyżby zamiast asfaltu chcą tu położyć kostkę ? …  sprawdzę ponownie za kilka(naście) dni.

Aktualizacja: 03.11.2018
Uwaga, już jest. Tak, obie trasy zostały już połączone, można teraz bezproblemowo przejechać od Factory (Futura Park), przez Graniczną do obwodnicy Leśnicy i dojechać aż za Leśnicę poza granicę Wrocławia. Połączenie ma dwa warianty, można jechać przez nowy wiadukt lub przed wiaduktem w lewo i omijamy podjazd. Teraz można swobodnie przejechać bez dreptania po sutrze :-). Polecam tę trasę… tym bardziej, że jeszcze teraz na początku listopada można tam spotkać wielu rolkarzy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.