Trasa na lotnisko

Sezon 2018 rozpocząłem dość odważnie. Pierwszy wypad w tym roku na stosunkowo długą trasę na lotnisko.
Jest to bardzo znana i lubiana trasa wzdłuż ulicy Granicznej począwszy od parku handlowego Futura, praktycznie od samego ronda, aż do końca do lotniska i jeszcze w prawo wzdłuż remontowanej drogi Aleja Stabłowicka. Całość trasy tak na oko ma 5,5 km z podjazdem na wiadukt nad obwodnicą Wrocławia.  Ścieżka rowerowa jest dość ruchliwa, lecz z uwagi na jej długość ruch rozkłada się proporcjonalnie po całości więc można sobie z powodzeniem delektować się jazdą. Cała trasa jest asfaltowa dobrej jakości i oddzielona od części dla pieszych. Co jakiś czas są przystanki autobusowe gdzie można zrobić sobie krótką przerwę i przysiąść na ławeczce. Zwieńczeniem jest ostatni odcinek około 500 m za ostatnim rondem wzdłuż Stabłowickiej, asfalt jest rewelacyjny i niesamowicie gładki, porównywalny jakościowo do toru wrotkarskiego który opisałem w innym artykule.

Najlepiej zacząć od ronda przy Futura park i zrobić pętelkę na lotnisko i z powrotem. Przy ostatnim wypadzie całość zajęła mi 2 godzinki i pokonałem 16,62 km ponieważ zahaczyłem jeszcze o lotnisko 🙂

Cała trasa ma długość dokładnie ~5,5 km.
Ocena jakości, nie może być inna jak 4/5 – niższa ocena z uwagi na liczne wyjazdy z posesji które utrudniają beztroską jazdę.

Dodano dnia 10 września 2018.
Zobacz również opis odcinka łączącego dwie trasy – obwodnicę Leśnicy i trasę na lotnisko.

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.